Jak vybrat nábytek do dětského pokoje?

Jak vybrat nábytek do dětského pokoje?

Jak vybrat nábytek do dětského pokoje?

Dětský pokojíček je pro každé dítě takovým menším královstvím, kde může naplno rozvíjet svou fantazie, tvořit a poznávat. K tomu však musí být takový dětský pokoj správně uzpůsoben. K tomu je ale zapotřebí několik zásadních kroků.

 

  • Nábytek do dětského pokoje

světlý prostor

Investice do dětského pokojíčku rozhodně nebude patřit k těm nejlevnějším, hned na začátku je proto dobré si ujasnit, kolik jsme do rekonstrukce ochotni investovat peněz. Je sice pravda, že rodinný rozpočet není nafukovací, ale přeci jenom se jedná o vybavení do dětského pokojíčku, které zde zůstane i několik dlouhých let. Navíc levný dětský nábytek je mnohdy nekvalitní a během dětského zápolení by snadno mohlo dojít k úrazu. Raději volte zlatou střední cestu mezi kvalitou a cenou. Pak už je jen na vás, zda vsadíte na jednoduché barvy nebo naopak vsadíte na barevné dekory, jako je třeba u328 Sten-skrine, který si jistě každé dítě okamžitě zamiluje.

 

Samotný nábytek by měl být co možná nejbezpečnější, o to není pochyb. V tomto ohledu je rozhodně nejlepší volbou masiv. Jedná se o stálý a pevný materiál, který vydrží dlouhá léta beze změny. Jeho cena je sice poněkud vyšší, ale pokud nábytek zvolíte chytře, dítě s ním může vydržet až do dospělosti.

 

  • Začínáme od podlahy

dětský poko

Je důležité, aby se děti ve svém pokoji cítily dobře, ještě před nákupem vybavení je proto zapotřebí věnovat péči podlaze a okolním zdím. Tmavé barvy pro dětskou představivost nebudou to pravé ořechové, raději proto vsaďte na světlé odstíny. Ty pak můžete snadno dozdobit samolepkami s oblíbenými pohádkovými hrdiny. Na podlahu se zase hodí hravý koberec. Zatepluje a izoluje hluk, což později určitě oceníte.

 

  • Nezapomínáme na úložné prostory

Některý nábytek v dětském pokoji uplatníte jen v určitém věku, jiný se bude hodit v každém věku. Krom postele, bude dítě potřebovat i dostatek úložných prostor. Nejprve na hračky, později na uložení knih a učebnic.

 

hajinky.cz

Výrobky

No description. Please update your profile.

@ 2017 childcare-Care WordPress Theme.