Osram Cool Blue Intense jako jedna z autožárovek na kvalitativně vyšší úrovni

Osram Cool Blue Intense jako jedna z autožárovek na kvalitativně vyšší úrovni

Osram Cool Blue Intense jako jedna z autožárovek na kvalitativně vyšší úrovni

Vybrat vhodnou žárovku do předních světel v automobilu vyžaduje v současné době více pozornosti, než tomu bylo před několika desítkami let. Tehdy byl trh zásoben pouze standardními výrobky a mezi nimi zkrátka nebylo na výběr. Dnes lze zakoupit stovky různých typů od mnoha výrobců, výhodnější je vždy vybírat mezi značkovými, ale hlavně si můžete zvolit autožárovky s vyšším výkonem, s delším kuželem světla, a také s přijatelnější barvou světelného paprsku.

modré bmw

Xenonový efekt

Xenonový efekt – oblíbené téma zejména mladších řidičů. Xenony, tedy jinými slovy metalhalogenidové xenonové výbojky, jsou dosud nejsilnějším zdrojem umělého světla v předních světlometech, a takový vůz stěží přehlédnete. Nejde však jen o praktické vlastnosti, jde také o prestiž, symbol úspěchu, a rovněž o vyladění vzhledu vozu do požadované podoby. K modernímu sporťáku se ani nehodí klasická halogenová žárovka s teplotou chromatičnosti 3100 K, která svítí jako lesní bludička. Existuje však náhrada, jež sice nedosahuje přímo parametrů xenonových výbojek, ale výrazně se jim vyzařovaným světlem přibližuje.

Model halogenových žárovek Osram Cool Blue Intense byl navržen ve vývojových pracovištích společnosti Osram ze dvou důvodů. Tím prvním je dosažení lepšího vzhledu vozidla studeným odstínem bílého světla, jehož intenzita (hodnota jasu) a délka a šířka světelného kuželu je přibližně o dvacet procent vyšší, než u obyčejných halogenových žárovek.
předek auta

Nejen vzhled, ale i bezpečnější jízda

Druhý důvod je sice prozaičtější, ale důležitější. Jde totiž o bezpečnost provozu na pozemních komunikacích. Studený odstín paprsku bílého světla přispívá k větší jízdní pohodě, snižuje únavu a brzdí nebezpečí vzniku mikrospánku, což se projevuje hlavně při delších jízdách po setmění, ale i po neosvětlených a špatně přehledných úsecích silnic.

hajinky.cz

Elektro

No description. Please update your profile.

@ 2017 childcare-Care WordPress Theme.